MENU

REGULAMIN

Rezerwacje i opłaty.
1. Łowisko czynne jest cały rok przez całą dobę.
2. Dla wędkujących wyznaczono 16 dwuosobowych stanowisk.
3. Rezerwacja stanowisk na łowisku odbywa się pod numerem telefonu: +48 786 868 020 lub bezpośrednio na łowisku
4. Przyjazd na łowisko może nastąpić tylko i wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji stanowiska. Ze względu na ograniczoną ilość stanowisk, osoby bez wcześniejszej rezerwacji nie będą dopuszczone do połowów.
5. Opłaty za zezwolenie należy dokonać dopiero po uzyskaniu informacji od zarządcy łowiska o wolnych stanowiskach i terminach.
6. Stanowisko uważa się za zarezerwowane jeśli nie później niż 3 dni od dokonania rezerwacji zostanie wniesiona opłata w wysokości minimum 50% kwoty za czas planowanego pobytu na łowisku.
7. Cena za dobę pobytu uprawniająca do wędkowania na 3 wędki wynosi:
- od poniedziałku do czwartku – 45,00 zł
- od piątku do niedzieli -  50 zł.
8. Opłata za osobę towarzyszącą wynosi 5 zł/doba.
9. Wpłat należy dokonywać na konto  :

PKO BP S.A. O/ Strzelce Op.
Numer 05 1020 3714 0000 4002 0232 6585
Aleksandra Ożarowska
47-100 Strzelce Op
Opolska 48


10. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko rezerwującego, numer rezerwowanego stanowiska oraz termin rezerwacji.
11. O ewentualnej rezygnacji z wędkowania w zarezerwowanym terminie należy powiadomić zarządcę łowiska z minimum 7 dniowym wyprzedzeniem.
12. W przypadku gdy rezerwujący stanowisko nie stawi się na łowisku w zarezerwowanym przez siebie terminie, zrezygnuje z łowienia lub zostanie usunięty z łowiska za nieprzestrzeganie regulaminu opłata za wędkowanie nie będzie zwracana.
13. Możliwe jest przedłużenie pobytu na łowisku tylko wówczas, gdy stanowisko nie jest zarezerwowane przez innego wędkarza.
14. Przybycie na łowisko jest jednoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego regulaminu.
15. Wykupując zezwolenie na wędkowanie wyraża się zgodę na ewentualne dokonanie przez zarządcę łowiska lub osoby przez niego wyznaczone kontroli środka transportu i rzeczy osobistych w przypadku np. podejrzenia o zabranie ryb itd.
16. Doba zaczyna się o godz. 11:00 i kończy następnego dnia o godz. 11:00. Opuszczenie łowiska odbywa się w godzinach od 8:00-11:00, a przyjazd w godzinach 11:00- 20:00. Dopuszcza się po wcześniejszym uzgodnieniu inne godziny przyjazdu i wyjazdu.

Pobyt na łowisku i wędkowanie.
1. Dopuszcza się wjazd samochodem na stanowisko.
2. Wędkowanie odbywać się musi tylko w obrębie wyznaczonego stanowiska oznaczonego numerem przy użyciu max. 3 wędek i musi się odbywać w taki sposób aby nie przeszkadzać innym wędkującym.
4. Dozwolony jest połów wyłącznie metodą gruntową.
5. Dopuszcza się zanęcanie, sondowanie i holowanie ryb wyłącznie z brzegu. Na łowisku zezwala się na używanie sterowanych łódek zanętowych.
6. Dopuszcza się stawianie markerów, tylko i wyłącznie rzutowych.
7. W przypadku nawałnic, burzy i innych gwałtownych załamań pogody należy niezwłocznie złożyć wędki, zabezpieczyć obozowisko oraz sprzęt.
8. Ze względu na zwierzynę leśną, zachowanie ciszy i spokoju wędkujących na terenie łowiska obowiązuje zakaz zabierania psów. W przypadku wyrażenia zgody przez Zarządcę łowiska na przywiezienie psa to właściciel zwierzęcia odpowiada za wszelkie wyrządzone szkody. Pies powinien przebywać wyłącznie w obrębie stanowiska właściciela.
9. Dopuszcza się możliwość rozbijania namiotów w obrębie stanowiska.
10. Obowiązkowo należy posiadać obszerną matę karpiową, obszerny podbierak karpiowy (drobno-oczkowy) oraz żyłkę główną o grubość min. 0,30 mm.
11. Obowiązuje całkowity zakaz łowienia na plecionki.
12. Obowiązuje stosowanie haków w rozmiarze minimum „6” (przy połowie z gruntu)
13. Połów musi odbywać się wyłącznie przy użyciu profesjonalnych wędzisk karpiowych (wędziska 2-3 składaniowe) z całkowitym wykluczeniem wędzisk teleskopowych.
14. Każdy wędkarz zobowiązany jest do posiadania i stosowania preparatu dezynfekującego skaleczenia ryby po ukłuciach haczyka oraz wszelkiego rodzaju otarć widocznych na ciele ryby.
15. Zabrania się korzystania ze środków transportu wodnego pod wpływem alkoholu.
16. Obowiązuje zakaz przetrzymywania ryb w workach karpiowych. Wyjątek stanowią okazy karpi, złowione w godzinach nocnych. Sesję zdjęciową należy wykonywać najwcześniej jak to możliwe, po zapanowaniu odpowiednich warunków świetlnych. Okazy amurów fotografujemy zaraz po złowieniu bez względu na porę doby. Podczas odhaczania i fotografowania należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo ryby (wskazane jest jak najczęstsze polewanie jej wodą).
18. W przypadku złowienia ryby chorej, okaleczonej z mocno rozerwanym pyskiem, z głębokimi ranami powstałymi po ataku drapieżników należy pozostawić ją w worku karpiowym i zgłosić właścicielowi łowiska.
19. Po zakończeniu wędkowania na łowisku każdy wędkarz zobowiązany jest wysprzątać swoje stanowisko.

Pozostałe.
1. Właściciel łowiska ma prawo zamknąć akwen na czas zawodów wędkarskich, zarybiania, ewentualnego leczenia ryb lub z innych powodów. Za zamknięcie łowiska nie jest zwracana żadna rekompensata, chyba że dokonana została wpłata za rezerwację stanowiska.
2. Wędkarz przebywający na łowisku z osobą towarzyszącą musi bezwzględnie o tym fakcie powiadomić właściciela łowiska. Łowienie ryb przez te osoby jest niedozwolone.
3. Wędkarze, łowiący na łowisku „Gajdowe” godzą się z faktem udostępnienia zdjęć złowionych ryb w pierwszej kolejności właścicielowi łowiska w celu reklamy łowiska.
4. Złamanie powyższych zasad oraz zachowanie się niezgodne z regulaminem, powoduje natychmiastowe usunięcie z łowiska, unieważnienie zezwolenia bez zwrotu kosztów, a także odmówienie sprzedaży zezwolenia w przyszłości. Wszelkie przypadki kłusownictwa, kradzieży – stanowią czyny niezgodne z prawem i będą surowo karane.
5. Wędkarze biorą na siebie pełną odpowiedzialność cywilną w związku z ewentualnymi zdarzeniami losowymi zagrażającymi ich życiu lub zdrowiu, podczas pobytu na łowisku „Gajdowe”.
6. Pełną odpowiedzialność za osoby towarzyszące ponosi osoba, która wykupiła pozwolenie na wędkowanie.
7. Opuszczanie w trakcie pobytu łowiska musi odbywać się wyłącznie po wcześniejszym poinformowaniu o tym zarządcy lub stróża.
8. Zarządca łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku.

Na łowisku zabrania się:
• zaśmiecania terenu łowiska, oraz zbiornika,
• wędkowania przy pomocy innych wędzisk a niżeli specjalistyczne wędziska karpiowe.
• samowolnego wycinania roślin – łamania drzew i krzewów,
• rozpalania ognisk,
• kąpieli w łowisku,
• załatwiania potrzeb fizjologicznych poza WC,
• głośnego zachowywania się, awanturowania oraz nadużywania alkoholu,
• płoszenia zwierzyny leśnej,
• nęcenia surowym ziarnem,
• parkowania samochodów poza miejscem do tego wyznaczonym,
• pozostawiania w wodzie wszelkiego rodzaju markerów, znaczników itp.
OBOWIĄZUJE CAŁKOWITY ZAKAZ 
ZABIERANIA RYB Z ŁOWISKA!

Zarządca łowiska zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w uzasadnionych przypadkach.

Brak komentarzy: